Головна » Статті » Цікаві статті

8 речей, які потрібно робити разом з дитиною

Дитинство - час, коли малюкові здається, що батьки знають все на світі і всесильні, коли світ - новий, і все - в перший раз. Що саме важливо робити разом з дитиною, щоб дитинство запам’яталося краще?

Будувати плани. Спільне обговорення майбутнього важливе для малюка і розвитку його талантів. Плани дитини на майбутнє життя і професію будуть постійно змінюватися, і чим більше ви будете з нею обговорювати, чому вона хоче стати космонавтом (актором, королем, перукарем, музикантом, лікарем тощо), тим краще вона згодом сама зрозуміє, чого ж їй хочеться. Але обговорювати можна не тільки глобальні плани на майбутнє, а й плани на найближчі вихідні. Дитина навчиться планувати свій час, в якихось ситуаціях це позбавить її від невиправданих очікувань або розчарувань, навчить чекати і усвідомлено готуватися до важливих подій.

Чим можна зайнятися: вибором майбутньої школи або вузу, майбутню професію, обговоренням планів на майбутні вихідні або канікули, можна разом збиратися в поїздку або відпустку, і, наприклад, скласти список речей, які потрібно взяти з собою.

Порушувати заборони. У якийсь момент світ дитини ділиться на «можна» і «не можна», і останнім рано чи пізно вона захоче все одно спробувати, незважаючи на заборону. Тому краще власним прикладом показати, що одні заборони - іноді можна порушувати, а інші - ніколи не можна порушувати. Наприклад, можна іноді з’їсти коробку цукерок або випити в кафе шкідливої газованої води. Найкраще зробити це саме разом - адже спільне порушення заборон зробить вас обох співучасниками, що підвищить рівень довіри.

Чим можна зайнятися: дуже пізно лягти спати, відправитись вночі на прогулянку на вулицю, щоб подивитися на зірки, ловити язиком сніжинки, почати обід з десерту, носитися по квартирі, стрибати на ліжку, залізти на дерево, бігати босоніж під дощем.

Мріяти. Спільні фантазії як про найближче майбутнє, так і про далеке не тільки зближують, а й наповнюють дитину прагненнями і дозволяють їй бачити причинно-наслідковий зв’язок багатьох речей. Через мрії про майбутнє всієї родини, так і майбутньому самої дитини, ви зможете їй пояснити, чому важливо саме зараз стежити за здоров’ям, добре вчитися і слухатися дорослих. Крім цього, на думку експертів, діти, чиї мрії і фантазії не обмежували в ранньому віці, більш талановиті, реалізовані і схильні до самовираження.

Чим можна зайнятися: обговорювати, навіщо потрібно вчитися і ходити до школи, мріяти про майбутнє, коли вона купить щось, те що дуже хочеться, міркувати, яким би ваша дитина могла стати президентом, в яких фільмах зніметься, коли стане відомим актором, які книжки напише, якщо буде письменником, який будинок побудує, в яких країнах побуває тощо...

Обговорювати проблеми. Чим більше ви будете розмовляти з дитиною - тим більше вона буде вам довіряти, що особливо важливо в момент появи перших страхів, проблем або труднощів. Постарайтеся все сприймати спокійно, навіть провини і порушення режиму.

Чим можна зайнятися: обговорювати всі труднощі, складності, образи і випадки нерозуміння - сварку з ровесником у дворі, причину сліз або невдачі, час, проведений в дитячому садку або в гуртку, вихідні, проведені у родичів або час, коли вас не було поруч.

Пізнавати світ. Для маленької дитини весь світ - новий, вона його тільки дізнається і вчиться з ним взаємодіяти. Тому так важливо багато речей робити разом, коли ви, як дорослий, розповідаєте і пояснюєте якісь незрозумілі явища, наприклад, разом знайомитеся з новими для малюка тваринами в зоопарку, або вивчаєте дерева і ягоди під час прогулянки в лісі, вчіться рибалити або відрізняти небезпечні гриби від їстівних. Можна разом розвиватися і ходити в музей, а після, вже вдома, ще раз переглядати репродукції картин і читати про художників - так дитина навчиться глибше вникати в суть речей, і буде копіювати ваше прагнення дізнатися якомога більше нового.

Крім цього, дуже важливий ефект «першого разу» і ваша присутність поруч саме в цей момент відкриття чогось нового.

Чим можна зайнятися: погодувати птахів, сходити в зоопарк або дельфінарій, з’їздити на рибалку або прогулянку в ліс, ходити в музеї і театри, сходити в парк, щоб погодувати білок, сидіти біля багаття і смажити хліб, приготувати вечерю або спекти святковий торт.

Грати. Спільна гра - дуже важливе проведення часу вже на перших етапах життя дитини. Коли дитина маленька - в процесі гри являє собою скоріше навчання, розвиток моторики і допитливості. Пізніше - спільна гра не тільки зближує, але і дозволить розповісти дитині про розподіл часу, про різницю між «навчанням» і «грою».

Чим можна зайнятися: підійде улюблений вид ігор, від конструкторів до настільних розвиваючих занять. Дуже важливо грати з дитиною в рольові ігри, побути казковими героями, привидами, тваринами або жителями іншого світу, пити разом з усіма іграшками чай або будувати з меблів і пледів будиночок, і навмисно жити в ньому.

Дуріти - іноді краще робити щось не дуже правильне і звичайне разом. Заняття повинно бути максимально веселим і невимушеним, і - не властивим вам як дорослій людині.

Чим можна зайнятися: возитися в осінньому листі, шльопати по калюжах, залишати відбитки тіла на снігу, скотитися з крижаної гірки, або, приймаючи ванну, зробити кульбабу з намиленого волосся і обов’язково сфотографувати дитину в цьому виді.

Читати. Спільне читання навіть в ранньому віці дуже зближує батьків і малюка. У перші роки життя дитини важливо слухати голос, який повільно і звично щось розповідає, пізніше читання перетворюється на важливий спільний ритуал, який краще зробити щоденним і обов’язковим - можна читати вечорами після вечері або перед сном. Читання як таке ж допоможе дитині швидше розвиватися, вчитися і аналізувати вчинки героїв, а також міркувати, як би він вчинив у тій чи іншій ситуації. Пізніше практика спільного читання допоможе без стресу разом з дитиною робити шкільне домашнє завдання.

Чим можна зайнятися: розглядати ілюстрації в книжках, читати дитині вголос, після читання - обговорювати героїв, їх якості і характери, їх слова і вчинки, а також - придумувати альтернативний сюжет або фантазувати на тему сюжету.

Категорія: Цікаві статті | Додала: Олена (19.02.2018)
| Рейтинг: 5.0 (33)
Всього коментарів: 0
avatar